TÜM KATEGORİLER
Toplam 2161 Ürün
Site Navigation

Geliştirdiğimiz kolay PIC programlama yöntemiyle başlangıçtan profesyonele her seviyedeki geliştiriciye kaynak sunuyoruz.

Trudyo Ocak 2021’de iki mühendisin, en kolay PIC programlama yöntemini tasarlamasıyla kuruldu. Endüstriyel uygulamalar gerçekleştirmek için kullanılan PIC mikrodenetleyici programlama pek çok mühendislik öğrencisi yada yeni mezunun yetkinlikleri arasında değil. Fakat bu yetkinlik endüstriyel ürün geliştirmek için sektörde aranan bir özellik. Bu durum pek çok mühendisin sektör de kendisine yer bulamamasına ve aynı zamanda bu sektörde faaliyet gösteren pek çok firmanın da beklentilerini karşılayacak yetkin mühendislere ulaşamamasına neden oluyor.

Trudyo, bu sorunları çözmek için üniversitelerde öğretilen diğer programlama yöntemlerinden çok daha yalın yapıda ancak endüstriyel projeler için de kullanılabilecek şekilde tamamen yerli bir ürün geliştirdi. Piyasadaki diğer mikro-denetleyicilerin konfigürasyon ayarlarının programlama dilini daha karmaşık gösterme sorununu ise mikroC pro for PIC programlama dilini kullanarak çözdü. Aynı zamanda USB Bootloader olarak bilinen bir sistemi ürüne entegre ederek, ekstra bir programlayıcı satın alınması ihtiyacını da ortadan kaldırdı. Geliştirdiği ürünü Başlangıç Seti, Süper Başlangıç Seti ve Proje Seti olarak üç farklı set önerisi şeklinde kullanıcıya sunarak, her seviye için geliştirme ortamını sağlayan Trudyo, online platformlarda ücretsiz olarak yayınladığı içeriklerle de kullanıcılarına türkçe kaynak sunmaya devam ediyor.

Bununla da yetinmeyen Trudyo, genişleyen profesyonel kadrosu ile geliştirmeyi sevenlerin hayal ettikleri projeleri gerçekleştirirken ihtiyacı olacak yüzlerce çeşit komponent malzemesini aynı platformda onlarla buluşturuyor. Bu sayede geliştiricilerin ellerindeki en önemli kaynak olmayı hedefliyor.